Turistický bus 2021

Letný turistický bus do raja v roku 2021

Vážení hostia a návštevníci Slovenského raja, radi by sme vás informovali o prevádzke obľúbeného Letného autobusu do Slovenského raja počas nadchádzajúcej letnej sezóny 2021. Prepája obľúbené turistické lokality v Slovenskom raji a okolí – Čingov, Podlesok, Kopanec, Dobšinská ľadová jaskyňa, Dedinky, Telgárt. Letný bus je dokonca vybavený špeciálnym cyklostojanom na 14 bicyklov.

Letný autobus bude – tak ako aj minulý rok – súčasťou štandardného grafikonu autobusového dopravcu Eurobus, a.s. Premávať bude na dvoch linkách. Prvá pôjde zo Spišskej Novej Vsi na juh Slovenského raja a späť cez sedlo Grajnár. Druhá rovnako zo Spišskej Novej Vsi na juh Raja a späť, ale cez sedlo Kopanec. Zjednodušený grafikon k nej pripájame nižšie. Na bus budú priamo nadväzovať aj ďalšie autobusové spoje do/z Dobišnej, Telgártu a Rožňavy. Všetky spoje Letného busu sa dajú vyhľadať v rámci cestovných poriadkov na stránke https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/ 

V rámci linky cez sedlo Kopanec bude k autobusu počas letných víkendov opäť pripojený aj špeciálny nosič na bicykle, vďaka ktorému môžu spoj na dopravu do národného parku a späť využívať aj cykloturisti. Zmestí sa naň až 14 bicyklov a na jeho obsluhu bude v autobuse k dispozícii vyškolený personál. Budeme veľmi vďační, ak informáciu o tomto posilnenom letnom spoji posuniete aj vašim priateľom a známym. 

Ďalšie informácie a celý článok